15-23 Mayıs Gençlik Haftası Sanal Yarışı'na katılmak ücretli mi ?

No. Participation is free. When you

t

15-23 Mayıs Gençlik Haftası Sanal Yarışı'na nasıl katılabilirim?

register from this page kayıt olduğunda bizimle koşacağını göreceğiz, e-posta adresine 19 Mayıs coşkunu paylaşman için bir görsel ve GPS eşleştirme linki (myvirtualpace.com) göndereceğiz. Koşmadan önce myvirtualpace.com da koşu uygulamanı eşleştirip koşu sonrası sonuç yüklemen gerekli.  Sonrasında elektronik katılım belgesi oluşturacağız.

15-23 Mayıs Gençlik Haftası Sanal Yarışı'nda ödül var mı?

No. Everyone will run in their own house, in their garden, in different conditions. A competition classification will not be made.
Koşu yarışlarında her bitirene anı madalyası takdim etmek adettir. Bu sefer boyuna asamıyoruz ama aşağıdaki resmi indirip bir fotoğrafına kolajlayabilirsin veya bu bağlantıdan indirip içini boyayabileceğin şekilde basabilirsin.

Ya da şu sayfada detaylarını okuyarak kayıt sırasında / sonrasında kendine gerçek madalya veya bandana satın alabilirsin.

Will I have a chest number for the race?

Yeap. But we need your help. A registration number will be assigned to you when you register. You have to prepare your chest number because you will run at home. Click here, download your chest number to the computer. Print or draw on a sheet of paper!

 

Should i run the race at one time?

Evet. Uzun zamandır spor yapmadıysan lütfen en kısa parkurları koş veya yürü. Bunu tamamladığında yeterince yorulmadığını hissediyorsan başka bir gün daha uzun bir mesafe seçebilirsin. Bizi sistemimiz sayesinde senin tam mesafendeki toplam süreni (elapsed time) alıp işliyor olacağız. Arada duraklama, durup tekrar devam etme sürelerin de eklenecektir.

How should I record the event?

Etkinliğini www.myvirtualpace.com üstünden bize göstermen gerekli. Şu an Strava, Decathlon spor sağlık uygulamalarında veya  Polar ve Garmin cihazlarından doğrudan yükleme yapabilirsin. Diğer uygulama ve cihazlardan GPX / TCX / FIT dosyalarını dışarı aktarıp manuel yükleyebilirsin. Koşunun geçerli olması için koşmaya başlamadan www.myvirtualpace.com üstünde yetki vermeyi unutma.

When and where can I see the results of the competition?

The results will be published on Results and Certificates page with the contributions of PlusTiming. At May 26, participation certificates will be at the same address.

– Koşmak, yürümek için açık havada mı olmalıyım?

Evet. GPS izi ile kaydetmek için ev-apartman bahçesi, otopark, kısıtlamalar uygunsa sakin saatlerde boş güzergahlarda koşabilirsin. Yaşadığın yere uygun bir çözüm bulabilirsin.

Is it only one race I should choose for participation?

No. You can race in different disciplines and distances on different days, you can even race every day during the race if you want, you only need to register for each one separately and upload the results separately.

GPS inside the house does not work and show correctly. What will I do?

GPS ölçüleri uydu sinyaline bağlı olduğu için gökyüzünün kapalı-kısıtlı olduğu ev içi, yüksek binalar arasında sağlıklı ölçmez. Sistem GPS izini ölçmekte olduğu için için ekranda kayıt olduğun kilometreyi görecek kadar koşman lazım.

Can I stop to drink water and meet my needs?

Cihaz veya telefonundaki duraklat (pause) ve devam et (resume) fonksiyonları kullanarak kısa aralar verebilirsin. Etkinliğe başlamadan parkurun uygun bir noktasına yeteri kadar sıvı (her 30 dakika için 500ml) ve az miktarda sağlıklı atıştırmalık (kuruyemiş olabilir) yerleştirmeni öneririz. Beslenirken zamanı durdurmana gerek yok, normal bir yarışta zaman durmaz. Etkinlik kaydından yarış mesafendeki toplam süreyi otomatik çekeceğiz.

How to start running?

As with any other sports and trainings, it is important to warm up and prepare your muscles and body before starting the virtual run. Doing 5-10min walking or warm-up moves reduces the risk of injuries. Remember that we are running for health and awareness, remember that we are running for health in these conditions rather than competing with others.

– Otopark gibi bir yerde çok tur atarak koşarken nelere dikkat etmeli?

Ufak bir otopark veya parkta yüzlerce tur atılan parkurlar da yüzlerce kez dönüş yaparız. Hep aynı yöne dönmek biz hissetmeden bazı eklem ve kasları zorlar. Bu sebeple parkurun eşit sağ ve sol dönüşlerden olamıyorsa, mutlaka 10 veya 20dk aralıklarla TERS YÖNE koş-yürü, yükleri dengele.
Her zaman vücudunu dinle. Her iki kişinin tepkisi farklı olur. Bizim de vücudumuz her gün aynı hissetmez. Özellikle evde kaldığımız bu dönemde, bedenimizi eski sınırlarımızın altında zorlamamız gerektiğini unutma. Şu video fikir verebilir:

 
en_USEnglish